Technická na Zlatém poháru Linde

Michal Hynek Články

TECHNICKÁ Vysoké Mýto zavítala do Frýdku-Místku na soutěž žáků středních škol ve svařování kovů „Zlatý pohár Linde“.

Soutěž se konala ve dnech 15. – 17. dubna 2019 a naši školu reprezentovali celkem 4 žáci: Daniel Dostál v metodě 135 a sváření na virtuálním trenažeru, Josef Novotný v metodě 141, Josef Majdiak v metodě 111 a Jakub Dolanský v metodě 311.

V pondělí se naši žáci seznámili se svářecími zdroji, na kterých se soutěž ve svařování v různých metodách konala. V úterý proběhlo slavnostní zahájení, po kterém následovala teoretická část soutěže. Dále se soutěžící přemístili do svářecí školy, kde na mě čekala nejtěžší část soutěže – praktická zkouška sváření zkušebních vzorků.

Ve středu se uskutečnilo vyhlášení výsledků. Josef Majdiak obsadil v národní soutěži v metodě 111 z 22 účastníků výborné 8. místo, Josef Novotný skončil v národní soutěži v metodě 141 na pěkném 10. místě. Daniel Dostal v národní soutěži v metodě 135 vybojoval ze 38 účastníků 10. místo a dále se umístil ve sváření na virtuálním trenažeru z 52 účastníků na děleném 3. – 4. místě. Jakub Dolanský získal v národní soutěži v metodě 311 vynikající 3. místo.

Děkujeme žákům za reprezentování naší školy a zvlášť Jakubu Dolanskému za hezké 3. místo v národní soutěži. Nesmíme zapomenout poděkovat pedagogickým pracovníkům, kteří se podíleli na přípravě našich žáků na tuto soutěž.