TECHNICKÁ Vysoké Mýto dělá štíty

Michal Hynek Články, Novinky

TECHNICKÁ Vysoké Mýto dělá štíty. Jsou to ochranné štíty pro zdravotníky či záchranáře, které vznikají na 3D tiskárnách v celé republice. Kromě řady iniciativ se do výroby ochranných štítů zapojily právě také střední školy zřizované Pardubickým krajem.

Většinou se jedná o vzor, který zveřejnila společnost Prusa Research pro veřejné využití. Některé školy vyrábějí celé komplety, některé tisknou držáky na 3D tiskárně. Tyto pak zastřešuje ISŠ technická Vysoké Mýto, která řeže plexiskla a kompletuje je spolu s vytištěnými držáky. Na zmíněné kompletaci štítů se podílejí učitelé odborného výcviku naší školy pod vedením Václava Brabce, který je rovněž „konstruktérem“ dalšího typu ochranného štítu. Od 2. dubna, kdy byla realizována první dodávka štítů pro nemocnice, bylo u nás zkompletováno již několik stovek štítů.

Události těchto dnů mě jenom utvrdily v tom, že naši učitelé jsou nejen skvělí odborníci, ale že mají srdíčko na pravém místě, takže smekám před nimi,“ řekla ředitelka technické školy a koordinátorka projektu Jitka Jiskrová.


Další zdroje: Videoreportáž Města Vysoké Mýto, Facebook Technické Vysoké Mýto – příspěvek 1 a příspěvek 2.