Mechanik strojů a zařízení se zaměřením na CNC stroje

Image

Jsi manuálně zručný, baví tě technika a chceš vytvářet věci za pomoci těch nejmodernějších technologií? Zajímá tě, jak věci fungují a jak se vytvářejí? A chceš získat vzdělání v oboru, kde se o práci rozhodně bát nemusíš a kde platy rostou stále víc? Pokud ses v předchozích řádcích našel, chceš se naučit vytvářet různé součástky, svařovat a získat skvělý strojírenský základ, je tenhle obor přímo pro tebe!

Novinkou je možnost získání maturity i výučního listu u oboru 23-44-L/01 Mechanik strojů a zařízení se zaměřením na CNC stroje a učebního oboru 23-51-H/01 Strojní mechanik.


Proč studovat Mechanika strojů


 • Jistá budoucnost

  S tímhle oborem se snadno uplatníš nejen u nás, ale i v zahraničí a očekávat můžeš vysoké mzdové ohodnocení.

 • Důraz na praxi

  Na praxi klademe maximální důraz, takže tě vyšleme na půlroční praxi do vybrané firmy, kde získáš řadu cenných zkušeností.

 • Komplexní příprava

  Nejen že získáš svářečský průkaz a naučíš se základy konvenčního obrábění, ale také zjistíš, jak funguje programování CNC strojů.

 • Moderní vybavení

  Neboj se, že budeš každý den od hlavy až k patě od oleje. Pracovat budeš v čistém klimatizovaném prostředí a s moderním vybavením.

Stáhnout přihlášku
Učební plán
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
23-44-L/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Mechanik strojů a zařízení se zaměřením na CNC stroje

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
Čtyřleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

 

NEPOVINNÝ CIZÍ JAZYK
francouzština, němčina

PROSPĚCHOVÉ STIPENDIUM
Uznává se

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
48

Podívej se na video o oboru
 

Co díky studiu získáš


 
 • Řidičská oprávnění za zvýhodněnou cenu
 • Svářečský průkaz
 • Prospěchové stipendium
 
     

    Podívej se, jak to u nás vypadá


     

    Uplatnění


    Staneš se odborníkem ve strojírenství, který zvládne montovat, kontrolovat i servisovat složité strojírenské výrobky. Staň se například leteckým mechanikem, mechanikem číslicově řízených strojů či dokonce specializovaným pracovníkem obchodu nebo strojírenským poradcem! S tímhle oborem se o uplatnění rozhodně bát nemusíš – práci bez problémů najdeš u sebe ve městě i za hranicemi České republiky. A pokud budeš chtít, díky maturitě můžeš pokračovat na vysokou školu.


     

    Letecký mechanik

    Máš rád letadla? Jako letecký mechanik s nimi můžeš dělat pořád a budeš mít zodpovědnost za jejich technický stav, od kontroly, přes údržbu až po opravy.

    Strojírenský poradce

    Budeš vědět, jaké stroje doporučit různým firmám nebo dostaneš na starost konkrétní stroje a budeš muset vědět, jak fungují a jak se o ně postarat.

     
    Image

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce tellus odio, dapibus id fermentum quis, suscipit id erat. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam.


    Jméno Příjmení
    obor

     

    Nemůžeš se rozhodnout a chceš vědět víc?


    Podívej se k nám a nech se přesvědčit.


    Přijď na den otevřených dveří