Automechanik

Image

O autech už teď víš skoro všechno, ale chceš toho vědět ještě víc? Naučit se o nich zkrátka všechno, od konstrukce po motor a vědět, jak jednotlivé části fungují? Hledat závady, diagnostikovat a opravovat je prostě něco, co by tě mohlo bavit. Pojď se stát automechanikem – člověkem, který se o práci rozhodně bát nemusí a žádný jeho den není nudný.


Proč studovat Automechanika


 • Vynikající uplatnění

  Po automechanicích je poptávka, jako snad po žádné jiné profesi. Skoro každý má dnes auto a všechna auta dříve či později skončí v servisu. O uplatnění se bát nemusíš.

 • Důkladná praxe

  Abys získal kvalitní praktické dovednosti, vyšleme tě na praxi do autoservisů a ty svým praktikantům často posléze nabídnou práci.

 • Vlastní školní servis

  Opravovat auta a připravovat je pro STK si vyzkoušíš i přímo v našem vlastním školním servisu, kde se naučíš pracovat s moderním vybavením.

 • Atmosféra spolupráce

  Na naší škole panuje skvělá a přátelská atmosféra napříč obory a při studiu spolu všichni studenti navzájem spolupracují.

Stáhnout přihlášku
Učební plán
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
23-68-H/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Automechanik

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední odborné vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška - výuční list

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkouška se nekoná

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
24

Podívej se na video o oboru


 

Co díky studiu získáš


 
 • Přípravu pro získání řidičského oprávnění B (automobil)
 • Přípravu pro získání řidičského oprávnění C (nákladní auto)
   
   

  Podívej se, jak to u nás vypadá


   

  Uplatnění


  Můžeš pracovat třeba jako automechanik v servisech i dílnách dopravních a zemědělských firem, ve stanicích státní technické kontroly nebo přímo v automobilkách při vyrábění, seřizování a kontrole vyráběných vozidel. Nebo pracuj sám na sebe nebo začni podnikat – s tímhle oborem můžeš mít naprostou svobodu!


   

  Automechanik v servisu

  Zvládat budeš vše , co se týče aut, od diagnostiky po opravy a pravidelný servis. V dnešní době má skoro každý auto a tvojí prací bude zajistit jejich funkčnost a dobrý stav.

  Automechanik na STK

  Budeš dělat převážně diagnostiku aut na stanicích technické kontroly. Rukama ti projde každé auto, jehož majitel bude chtít vyjet na silnice. Na tobě bude ho otestovat.

   
  Image

  Školu jsem si vybral kvůli výbornému technickému zázemí, příjemným pracovním podmínkám i vstřícnému přístupu pedagogů. Do života si ze školy odnesu získané vědomosti, dovednosti a pracovní návyky. Školu bych doporučil určitě těm, kdo mají zájem o technické obory.

  Za důležité považuji, že člověk se zde naučí nejen svému oboru, ale seznámí se zde i s jinými technickými obory a stane se tak kvalifikovaným řemeslníkem.


  Adam Ostapczuk
  Automechanik

   

  Nemůžeš se rozhodnout a chceš vědět víc?


  Podívej se k nám a nech se přesvědčit.


  Přijď na den otevřených dveří