Kurzy a školení

Zkrácené studium


Zkrácené studium umožní účastníkům získat výuční list v technickém oboru a stát se řidičem kamionové, nebo autobusové dopravy, kterých je na trhu práce nedostatek.


Zjistit víc

Profesní kvalifikace


Pro ty, kteří by rádi zlepšili své pracovní postavení a získali Osvědčení o profesní kvalifikaci, naše škola organizuje přípravné kurzy ukončené vykonáním zkoušky v dílčí kvalifikaci.


Zjistit víc

Přednášky a školení


Organizujeme odborné přednášky a školení Lektor v nábytkářství. Přednášky jsou určeny zaměstnancům firem, prodejcům i široké veřejnosti (mateřská centra, muzea apod.)


Zjistit víc

Zkrácené studium: Automechanik


Automechanik - řidič mezinárodní kamionové a autobusové dopravy


Co budete po absolvování umět

Zkrácené studium oboru automechanik - řidič připraví studenty pro výkon profese řidič mezinárodní kamionové a autobusové dopravy, jichž je na trhu práce obrovský nedostatek. Absolventi získají výuční list v oboru 23-68-H/01 automechanik a řidičské oprávnění skupiny D, C, E.

Průběh a obsah výuky

Žák vstupuje do vyššího ročníku s tím, že navazuje na již získané vědomosti ze studia maturitního oboru. Studium spočívá v denním absolvování odborného výcviku, které je doplněno o individuální studium odborných předmětů. Vědomosti odborných předmětů jsou ověřeny zkouškami z těchto předmětů v rámci řádných klasifikačních období.

Jak proběhne přijímací řízení

Přijímací zkoušky se nekonají a uchazeči budou přijati do maximálního počtu 24 v pořadí dle průměrného prospěchu posledního ročníku střední školy.

Svůj úmysl vzdělávat se v dané střední škole potvrdí uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého, a to nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí odevzdáním zápisového lístku (nejpozději desátý den musí být lístek předán na poštu).

V případě, že se uchazeč odvolává proti nepřijetí, je nutné podat odvolání řediteli střední školy nejpozději do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí.

Informace k získání Zápisového lístku naleznete ZDE.

KÓD OBORU
23-68-H/01

VÝSTUP VZDĚLÁNÍ
výuční list v oboru a řidičské oprávnění skupiny D, C, E

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
1 rok (přijetí do 3. ročníku denního studia)

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
uchazeči p. zkoušky nekonají
(podmínkou přijetí je ukončení maturitního studia příbuzného oboru a vyhovující  zdravotní stav)

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
24 (min. počet 18 žáků)

Image

Zkoušky z profesních kvalifikací


Profesní kvalifikace a osvědčení


Co je Profesní kvalifikace

Podle Zákona o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání se tzv. úplné profesní kvalifikace dělí na profesní kvalifikace, tj. takové, které jsou samostatně uplatnitelné na trhu práce.

Znamená to, že pokud jste například díky své praxi získali znalosti a dovednosti, pro které dosud nemáte platný certifikát, můžete ho získat v podobě Osvědčení o profesní kvalifikaci.

Jak to funguje

Stačí úspěšně absolvovat zkoušku z vámi vybrané profesní kvalifikace. Dokonce můžete realizací úplné profesní kvalifikace získat i výuční list v daném oboru.

Naše škola je autorizovanou osobou pro uznávání výsledků dalšího vzdělávání.

Jak se přihlásit

Zájemci se přihlašují u zástupce ředitele pro OV Michala Buriana (burian@technickavm.cz), nebo na telefonním čísle +420 739 239 082.

Přihláška se rozesílá dle aktuálního dotazu k dané profesní kvalifikaci a zkoušky se vyhlašují individuálně podle zájmu.


Přípravné kurzy


Proč přípravný kurz

Pokud si nejste jistí, že jsou vaše znalosti a dovednosti pro získání dílčí kvalifikace dostatečné, připravili jsme pro vás přípravné kurzy ukončené vykonáním zkoušky v dané dílčí kvalifikaci.

Kolik to stojí

Absolvování přípravného kurzu a provedení zkoušky je zpoplatněno, výše úhrady je stanovována tak, aby pokryla náklady spojené s konáním zkoušky, případně přípravného kurzu, konkrétní částku úhrady zkoušky lze nalézt v příslušném hodnotícím standardu dílčí kvalifikace.

Více informací získáte ZDE.

Jak se přihlásit

Viz přihlašování na Profesní kvalifikace.

Dílčí kvalifikace, na které vás připravíme:

Opravář strojů a zařízení
23-001-H

Montér ocelových konstrukcí
23-002-H

Zámečník
23-003-H

Nástrojař pro přípravky a měřidla
23-015-H

Autolakýrník – přípravář
23-018-H

Autolakýrník – finální povrchová úprava
23-019-H

Soustružení kovových materiálů
23-022-H

Frézování kovových materiálů
23-023-H 

Obsluha CNC obráběcích strojů
23-026-H

Výroba matracových potahů
33-008-H

Výroba čalouněných sedadel a opěradel židlí
33-011-H

Image

Přednášky a školení


Lektor v nábytkářství


O co jde

Naše škola nabízí odborné přednášky a školení vedené proškolenou lektorkou. Přednášky a školení jsou určeny pro nejen pro zaměstnance firem či prodejce, ale obecně pro širokou veřejnost. Přednášky lze připravit dle vámi daných požadavků.

Kdo bude přednášet

Lektorkou bude: prozatím není určeno

Lektorka je proškolena ve vzdělávacích modulech vytvořených v rámci projektu č. CZ.1.07/3.2.04/02.0006 GG OPVK Jihomoravského kraje Vzdělávání pro zvýšení konkurenceschopnosti, produktivity a zaměstnatelnosti a zlepšení kvality ergonomických a zdravotních vlastností nábytku a bytového textilu.

Kontakt: Michal Burian - SŠT Vysoké Mýto, Mládežnická 380; tel. 739 239 082

Vzdělávací moduly:

  1. Materiály
  2. Design
  3. Ergonomie, zdraví
  4. Normy a zákony
  5. Zkušebnictví
  6. Reklamace
  7. Prodej nábytku
Image

Zaujaly vás naše kurzy a školení?


Rádi byste se na některý z nich přihlásili?


Kontaktujte nás