Historie a současnost naší školy

• 1948

Založeno výukové středisko soukromé karosářské firmy Josefa Sodomky

• 1950

Po znárodnění firmy a vytvoření národního podniku Karosa, bylo zřízeno Odborné učiliště

• 1984

Škola byla přejmenována na Střední odborné učiliště strojírenské n.p.Karosa

• 1991

Po Sametové revoluci došlo k osamostatnění školy

• 1. 9. 1994

Došlo k transformaci na Integrovanou střední školu technickou

• 1. 9. 2020

Došlo ke změně názvu na Střední škola technická Vysoké Mýto

Naše obory v průběhu let

Naše kořeny leží už od počátku v automobilovém průmyslu. Náš tradiční a nejstarší obor je Karosář, jehož obsah jsme pomáhali formovat. Postupem času u nás dostala místo řada dalších oborů, jako Nástrojař, který v posledních letech zažívá svou renesanci, oblíbený Autolakýrník, pro kterého jsme zbudovali moderní stříkací kabinu, Čalouník, který v sobě spojuje řemeslo s uměním, nebo Automechanik.

Aby měli absolventi našich učebních oborů možnost dál se rozvíjet, otevřeli jsme pro ně nástavbový obor Provozní technika. Kromě toho jsme po roce 1994 přidali dva moderní učební obory, a to Počítačovou grafiku ve strojírenství a Mechanika strojů a zařízení.

Máme pevné základy, ale nestojíme na místě a vyvíjíme se a díky tomu jsme my i naši absolventi lepší.

Dnešní škola

Naše moto zní "Škola, kde tě připravíme pro život" a tímto heslem se řídíme ve všem, co děláme. Staráme se o to, aby naši žáci pracovali s moderním vybavením, aby se jim dostalo špičkové praktické přípravy a především, vyučujeme zajímavé obory, jejichž absolventi hravě najdou uplatnění v praxi.

Studijní obory

Chceš studovat moderní obor, kde bys uplatnil svůj smysl pro techniku a zručnost? Naše studijní obory to splňují do puntíku. Udělej si maturitu a zamiř ke skvělé kariéře ve strojírenství.

Jdi na studijní obor

Učební obory

Učebních oborů nabízíme hned několik, každý má něco do sebe a všechny tě skvěle připraví pro práci ve strojírenství, ale i jiných odvětvích. Můžeš pak pokračovat i na nástavbové studium.

Jdi na učební obor

Nástavba

Nástavbové studium je tu pro tebe, pokud jsi už absolvoval některý z učebních oborů a chtěl bys získat ještě větší přehled. S nástavbou můžeš snadno vést lidi, nebo jít studovat na vysokou školu.

Jdi na studijní obor

Zahraniční spolupráce

Partnerství s německou Berufliche Schulen

S odbornou školou Berufliche Schulen v německém Hesensku spolupracujeme už od roku 1995.

Od roku 2006 každoročně realizujeme společné projekty, střídavě ve Vysokém Mýtě a německém Korbachu, kde škola sídlí. Spolupracovali jsme tak třeba na tématech stavby solárních vařičů, označování kulturních památek, nebo výrobě dřevěných pomůcek pro žáky speciálních škol, jejichž účelem bylo zlepšit motoriku dětí. V roce 2011 si žáci škol společně vyzkoušeli několikadenní plavbu plachetnicí po holandských kanálech, aby zjistili, jak náročná je práce lodní posádky.

Škola a její organizace

Součástí Technické není jen samotná Střední škola, ale také Domov mládeže a Školní jídelna, které dohromady zajišťují pro studenty dokonalé studijní zázemí. Organizační struktury školy pak sestávají ze Školské rady, která v pravidelných cyklech zasedá, a také Spolku pro podporu školy.

• Střední škola

Ve škole staráme o to, aby se studentům dostalo důkladné přípravy.

• Domov mládeže

Aby se u nás studenti cítili jako doma zajišťuje školní Domov mládeže.

• Školní jídelna

Jídelna umožňuje pravidelné a zdravé stravování studentů.

Zaujali jsme tě?

Zjisti, proč studovat právě naši školu

Proč studovat u nás