Čalouník

Image

Baví tě vytvářet věci rukama a chceš se naučit vyrábět věci, které budou mít praktické využití každý den? Dělat kreativní práci, kde je každý den jiný? Čalounictví je poctivé řemeslo a trochu umění, rozhodně je to ale obor, se kterým se v životě neztratíš. V Česku je pouze 8 škol, kde můžeš tento obor studovat a my jsme jedinou v kraji!


Proč studovat Čalouníka


 • Kreativita a originalita

  Pod tvýma rukama budou vznikat zajímavé a originální výrobky, takže se nemusíš bát nudy, protože čalouník/dekoratér je svým způsobem umělec.

 • Velký podíl praxe

  Maximální důraz na praxi znamená, že už od druhého ročníku strávíš velkou část studia ve firmách, kde se naučíš všechno, co budeš potřebovat pro svou práci.

 • Uplatnění i růst

  Nejen, že si po studiu budeš moci vybírat ze všech možných pozic, protože čalouníků/dekoratérů je málo. Navíc můžeš klidně pokračovat nástavbovým studiem a jít dál na vysokou.

 • Skvělý kolektiv

  U nás najdeš skvělý kolektiv a přátelskou atmosféru, která ti zpříjemní studium. Spolupracovat budeš nejen se svými spolužáky, ale i s ostatními studenty z jiných oborů.

Stáhnout přihlášku
Učební plán
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
33-59-H/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Čalouník

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední odborné vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška - výuční list

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkouška se nekoná

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
12

Netušíš, co čalouník dělá? Podívej se na ukázku


 

Podívej se, jak to u nás vypadá


 

Uplatnění


Můžeš se stát strojírenským technikem, a to zejména na pozicích provozního charakteru, jako je třeba strojírenský mistr. Nebo se staň technologem, mistrem či vedoucím. Hlavně si ale uděláš maturitu, která ti umožní získat lepší plat, pozici nebo pokračovat na vysokou školu strojírenského či ekonomického směru.


 

Čalouník v automobilovém provozu

Můžeš pracovat pro automobilky a jejich dodavatele, kde budeš vyrábět prvky do interiéru vozů, jako jsou například potahy sedadel, čalounění stropu, sloupků, palubové desky a jiných částí.

Čalouník v nábytkářství

Jako čalouník v nábytkářství ti rukama projdou nejrůznější kusy nábytku, kterým budeš dávat nový vzhled a význam. Můžeš se podílet na výrobě nových, nebo třeba renovaci starožitných kousků.

 
Image

Technickou jsem si vybrala kvůli zajímavému oboru a blízkosti školy. Díky studiu budu mít jistotu uplatnění  a budu umět řemeslo, které už dnes moc lidí neovládá. Ve škole probíhá odborný výcvik na takové úrovni, že učni této školy každý rok obsazují první příčky v prestižních celostátních i mezinárodních soutěžíc.

Školu bych kamarádům doporučila, protože se zde vyučují zajímavé obory. Škola také disponuje moderním dílenským vybavením. Další předností je vlastní autoškola.


Andrea Kolářová
Čalounická

 

Nemůžeš se rozhodnout a chceš vědět víc?


Podívej se k nám a nech se přesvědčit.


Přijď na den otevřených dveří