Nástrojař s výukou CNC

Image

Jsi technický typ a baví tě vytvářet věci vlastníma rukama? Chceš pracovat v moderním oboru, kde je o šikovné odborníky obrovský zájem? Naučíme tě vytvářet spoustu nástrojů, které budou ostatní používat při výrobě svých výrobků, získáš zdarma svářecí průkaz a vždycky uvidíš výsledky své práce na vlastní oči. Pokud je vrtání, obrábění, svařování a sestavování něco, co tě bude bavit, nenajdeš lepší obor.

Uplatníš se ve výrobě, ošetřování, udržování a opravování nástrojů a pracovních pomůcek v podnikatelských firmách, které využívají řezné nástroje ke strojnímu obrábění materiálů, včetně obrábění s číslicovým řízením, nástroje k plošnému i objemovému tváření kovů, formy k tváření plastů a tlakovému lití kovů, razidla, tiskací a razicí válce, nože, nůžky nebo přípravky a měřidla pro strojírenskou výrobu.


Proč studovat Nástrojaře


 • Skvělé uplatnění

  Každý odborník ke své práci potřebuje nástroje, a proto je o kvalifikované nástrojáře velký zájem a firmy si je přetahují platem i benefity. Nebo můžeš ve své profesi provozovat samostatnou podnikatelskou činnost, popřípadě pokračovat v nástavbovém maturitním studiu.

 • Vyšší pozice

  Pokud budeš chtít, můžeš se s tímhle oborem stát třeba expertem v řízení jakosti, nebo dokonce výrobním ředitelem. Záleží jen na tobě.

 • Kreativní práce

  Nemusíš se bát, že by ses nudil u rutinní práce. Nástrojář přetváří ocel do konkrétních přesných výrobků, kdy každá zakázka je jiná a práce zajímavá.

 • Vynikající praxe

  Na praxi u tohoto oboru klademe veliký důraz. Postaráme se, aby ses dostal do světových firem a získal všechny potřebné zkušenosti.

Stáhni si přihlášku
Učební plán
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
23-52-H/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Nástrojař

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední odborné vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška - výuční list

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkouška se nekoná

PROSPĚCHOVÉ STIPENDIUM
Uznává se

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
12

Podívej se na video o oboru


 

Co díky studiu získáš


 
 • Svářečský průkaz
   
   

  Podívej se, jak to u nás vypadá


   

  Uplatnění


  Můžeš se stát nástrojářem, nožířem, rytcem či třeba chirurgickým nástrojářem – uplatníš se zkrátka všude tam, kde je potřeba vyrobit jakýkoliv nástroj pro další firmy. Naučíme tě i základy programování a práce na CNC strojích, takže se uplatníš ve strojírenství na pozicích, kde je obrovský zájem o odborníky a zaměstnavatelé se o ně přetahují platem a benefity. Je to prostě obor, kde se o uplatnění bát nemusíš.


   

  Chirurgický nástrojař

  V chirurgii se používá celá škála přesných specializovaných nástrojů, a ty budeš ten, kdo je vyrobí a nebo opraví, pokud bude třeba. Jde o precizní práci, kde se osvědčí zručnost a přesnost.

  Nožíř

  Nožíř je odborník, který vyrábí nejen nože, ale obecně jakékoli pracovní nástroje s ostřím. Jde o profesi, pro kterou je třeba zručnost, pečlivost a smysl pro techniku a vyžaduje i trochu kreativity.

   
  Image

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce tellus odio, dapibus id fermentum quis, suscipit id erat. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam.


  Jméno Příjmení
  obor

   

  Nemůžeš se rozhodnout a chceš vědět víc?


  Podívej se k nám a nech se přesvědčit.


  Přijď na den otevřených dveří