Karosář

Image

Máš šikovné ruce, jsi technický typ, nebavila tě opakující se práce a auta patří k tvým největším zálibám? Pak se pojď stát Karosářem! Naučíme tě pracovat s moderními nástroji, zasklívat okna karoserie i základní automechanické práce. Seznámíš se i se základy práce stavebního klempíře, včetně svařování a lepení plastů. Navíc si uděláš zdarma řidičák, svářečské průkazy a budeš pracovat v oboru, kde se o uplatnění rozhodně bát nemusíš.


Proč studovat Karosáře


 • Moderní a kreativní

  V tomhle oboru dochází k neustálým inovacím a vývoj se nezastavuje. Tvoje práce nikdy nebude rutina a pořád budeš mít kam růst.

 • Skvělá budoucnost

  Práce kolem aut je vždycky dost, ale o tebe se budou firmy vyloženě přetahovat, protože zastaneš i práce stavebního klempíře, a hodinové sazby jsou na hodně vysoké úrovni.

 • Kvalitní příprava

  Široké znalosti, které si následně vyzkoušíš v praxi – to je pro nás základ. Kromě toho si uděláš i řadu certifikací, od svářečáku po řidičský průkaz.

 • Praxe ve firmách

  Spolupracujeme s celou řadou světových firem, kde si můžeš vyzkoušet všechny potřebné dovednosti v praxi a získat spoustu zkušeností.

Stáhnout přihlášku
Učební plán
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
23-55-H/02

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Karosář

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední odborné vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška - výuční list

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkouška se nekoná

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
12

Podívej se na video o oboru ze soutěže


 

Co díky studiu získáš


 
 • Přípravu pro získání řidičského oprávnění B (automobil)
 • Svářečský průkaz
 
 

Podívej se, jak to u nás vypadá


 

Uplatnění


Najdeš uplatnění především jako karosář při opravách karosérií, skříní vozidel a jejich mechanismů a zvládneš i drobné opravy při lakování. Budeš pracovat v automobilovém průmyslu, moderní oblasti, která se neustále rozvíjí. A protože budeš mít svářečské certifikáty, snadno se uplatníš jako svářeč v česku i v zahraničí.


 

Karosář

Jako karosář budeš vyrábět a opravovat karoserie aut, zasklívat okna, starat se o dokonalý lak a zvládneš i opravy skříně auta. Auta budou pod tvýma rukama získávat novou osobnost.

Svářeč

Budeš ovládat různé metody svařování a díky tomu se uplatníš v jakékoli strojírenské firmě. Svářeče je potřeba všude LOREM IPSUM .

 
Image

Karosáře jsem šel studovat, protože jsem ten obor chtěl zkusit a baví mě dělat rukama. Na Technické se mi líbí hlavně praxe a asi bych jinde nenašel tak dobrý mistry a kolektiv. Díky studiu získávám nové zkušenosti a praxi, která se mi bude v životě hodit.

Technickou bych klidně doporučil svým kamarádům, protože se ve svém oboru hodně naučí a připraví je na práci.


Tomáš Klofanda
obor Karosář


 
Image

Na Technickou jsem šel, protože je možnost si po učebním oboru dodělat maturitu. Díky studiu získávám dobré zkušenosti do života, učím se opravovat karoserie a mnoho technických věcí.

Na škole se mi líbí velká dílna, ze které si odnášíme mnoho zkušeností a taky zkušení mistři.


Matěj Soušek
Karosář

 

Nemůžeš se rozhodnout a chceš vědět víc?


Podívej se k nám a nech se přesvědčit.


Přijď na den otevřených dveří