Autolakýrník

Image

Máš rád auta a zároveň jsi kreativní? Víš, že design není sprosté slovo? Lakýrnictví už dávno není špinavá práce – je to extrémně moderní obor, který se neustále vyvíjí a většina práce probíhá v bílé kombinéze. Naučíš se lakovat i malovat, vyznáš se v nátěrových i nástřikových barvách, a hlavně za to dostaneš dobře zaplaceno.


Proč studovat Autolakýrníka


 • Vynikající uplatnění

  S tímhle oborem nebudeš mít problém najít práci a je jedno, jestli chceš pracovat tady, nebo v zahraničí. O profesionály, kteří to umí s lakem tak, jako ty, je velký zájem.

 • Vysoká mzda

  Už po škole zjistíš, že kvalifikovaného autolakýrníka si firmy cení a jsou schopny ho dostatečně odměnit, aby si zajistily jeho služby.

 • Zajímavá práce

  Jde o moderní obor, který se neustále vyvíjí, takže nepoznáš rutinu. Můžeš ale uplatnit svoji kreativitu a smysl pro přesnou precizní práci.

 • Airbrush

  Airbrush je jen špička ledovce, ale celkově budeš pracovat s moderním vybavením, které se běžně používá v praxi.

Stáhni si přihlášku
Učební plán
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
23-61-H/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Autolakýrník

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední odborné vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška - výuční list

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Koná se školní přijímací zkouška

PROSPĚCHOVÉ STIPENDIUM
Uznává se

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
12

Podívej se na video o oboru ze soutěže


 

Co díky studiu získáš


 
 • Přípravu pro získání řidičského oprávnění B (automobil)
   

  Podívej se, jak to u nás vypadá


   

  Uplatnění


  Můžeš obsluhovat lakovací stroje v největších automobilových firmách na světě, budeš pracovat s airbrushem a dalšími moderními nástroji nebo si můžeš založit vlastní lakýrnu a zaměřit se třeba na tuning. Ať už chceš pracovat ve výrobě, servisu nebo sám na sebe, tohle je obor, kde se o uplatnění bát nemusíš.


   

  Autolakýrník v automobilce

  Jako autolakýrník budeš nepostradatelnou součástí cyklu výroby a postaráš se, aby měla auta mířícím ke svým novým majitelům dokonalý lak a vypadala přesně jako z reklamy.

  Specialista na autotuning

  Otevřeš si třeba vlastní lakýrnu, kde se můžeš soustředit jen na tuning aut. Každá zakázka bude jedinečná, rozhodně nepoznáš rutinu a můžeš se stát vyhlášeným tunérem.

   
  Image

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce tellus odio, dapibus id fermentum quis, suscipit id erat. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam.


  Jméno Příjmení
  obor

   

  Nemůžeš se rozhodnout a chceš vědět víc?


  Podívej se k nám a nech se přesvědčit.


  Přijď na den otevřených dveří