Strojní mechanik

Image

Jsi manuálně zručný, baví tě technika a chceš se vyučit v oboru, ve kterém je obrovské uplatnění. Chceš se naučit svařovat, pájet, zhotovovat části malých i velkých strojů a pak ty stroje i sestrojovat, opravovat, starat se o ně a obsluhovat je. Staneš se zkrátka důležitou součástí všech strojírenských firem, které se bez tebe neobejdou.


Proč studovat Strojního mechanika


 • Široké uplatnění

  V tomhle oboru se uplatníš na téměř jakékoli pozici ve strojírenství a firmy se o tebe budou prát. Můžeš si tak už po škole najít skvělou práci.

 • Další růst

  Už teď víš, že výučním listem to u tebe nekončí, a že bys chtěl později studovat i nástavbu? Pak je tohle ideální odrazový můstek.

 • Kvalitní učitelé

  U nás tě budou učit odborníci, kteří často přicházejí přímo z praxe, takže vědí přesně, o čem mluví. Dostane se ti té nejkvalitnější přípravy.

 • Cerfitikace a dovednosti

  Získáš svářečský průkaz, naučíš se opravovat různé stroje a přijdeš na to, jak funguje programování na CNC strojích.

Stáhnout přihlášku
Učební plán
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
23-51-H/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Strojní mechanik

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední odborné vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška - výuční list

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkouška se nekoná

PROSPĚCHOVÉ STIPENDIUM
Uznává se

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
12

Podívej se na video o oboru


 

Co díky studiu získáš


 
 • Svářečský průkaz
 • Prospěchové stipendium
 

Podívej se, jak to u nás vypadá


 

Uplatnění


Uplatníš se ve strojírenství, ve výrobních, montážních a opravárenských provozech třeba na pozici strojní zámečník nebo montér. Díky svářečským průkazům můžeš pracovat jako velmi dobře placený svářeč, a protože budeš umět i základy programovaní a práce na CNC strojích, můžeš tyhle stroje obsluhovat. Zkrátka budeš mít vzdělání v oboru, kde se o šikovné pracovníky firmy přetahují platem a benefity, takže se o své uplatnění rozhodně bát nemusíš.


 

Strojní zámečník

Jako strojní zámečník budeš dělat hlavně precizní ruční práci a pod rukama ti budou vznikat samé originální součástky. Díky tvé práci budou stroje ožívat.

Obsluha CNC strojů

CNC stroje v dnešní době zažívají obrovský boom a odborníci, kteří zvládnou jejich programování jsou vyhledávaní a cenění. Můžeš se uplatnit i při samotné obsluze a věnovat se obrábění.

 
Image

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce tellus odio, dapibus id fermentum quis, suscipit id erat. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam.


Jméno Příjmení
obor

 

Nemůžeš se rozhodnout a chceš vědět víc?


Podívej se k nám a nech se přesvědčit.


Přijď na den otevřených dveří