Počítačová grafika ve strojírenství

Image

Ve škole ti to jde, baví tě stroje, konstruktér pro tebe není nadávka a chceš pracovat v oboru, který se neustále rozvíjí a platy rostou závratným tempem. Chceš vytvářet a modelovat, umět číst i nakreslit technický výkres a dívat se, jak se z výkresu stává součástka či výrobek? Pokud jsi se v těchto řádcích našel, tak je to obor přímo pro tebe!


Proč studovat počítačovou grafiku


 • Práce s CADem

  Naučíš se pracovat s CADem a dalšími specializovanými programy, jako jsou INVENTOR a SOLIDWORKS, což se ti bude v budoucnu určitě hodit

 • Moderní vybavení

  Žádné půl století staré přístroje. Na škole budeš pracovat s moderním vybavením a technologiemi a to stejné tě čeká na odborné praxi.

 • Učitelé-odborníci

  Tví učitelé budou odborníci, kteří často přichází přímo z praxe. Každý z nich přesně ví, o čem mluví a rád to naučí i tebe.

 • Důležité dovednosti

  Budeš umět číst a kreslit technické výkresy, modelovat součástky, nebo třeba pracovat s CNC stroji. Zkrátka se naučíš všechno, co je potřeba.

Stáhnout přihlášku
Učební plán
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
23-41-M/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Počítačová grafika ve strojírenství

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
Čtyřleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

NEPOVINNÝ CIZÍ JAZYK
francouzština, němčina

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
60

Podívej se na video o oboru
 

Co díky studiu získáš

 
 • Řidičská oprávnění za zvýhodněnou cenu
     

    Podívej se, jak to u nás vypadá


     

    Uplatnění


    Staneš se kvalifikovaným technickým pracovníkem, takže uplatnění najdeš téměř v celém strojírenství. Staň se třeba konstruktérem či designérem v strojírenských firmách, ale díky znalostem odborných konstrukčních programů CAD a Inventor najdeš uplatnění i mimo strojírenství – třeba v energetice, stavebnictví i reklamních agenturách! A samozřejmě budeš mít maturitu, tak proč nepokračovat na vysokou?


     

    Konstruktér ve strojírenství

    Jako konstruktér budeš navrhovat a konstruovat nové výrobky, CAD se stane tvým každodenním společníkem a uvidíš, jak ti pod rukama budou vznikat stroje a součástky.

    Designér ve strojírenství

    Designér je odborník, který určuje výslednou podobu výrobku. I v tomhle případě se neobejdeš bez CADu a budeš stát u vzniku nového produktu a všech jeho součástí.

     
    Image

    Studentem této školy jsem se prvotně stala na doporučení mého otce. Musím však přiznat, že nelituji a ráda bych ocenila přístup učitelů a mistrů, to se mi vážně líbí. Myslím, že studium dobře připraví pro pracovní život poté a jednou z velkých výhod je také získání užitečných průkazů a oprávnění.

    Nejen praxe se mi zdá na výborné úrovni, ale také získaná znalost využití programů a další jsou přínosem do budoucího života.


    Sabina Němcová
    PC grafika ve strojírenství


     
    Image

    Studium na Technické mi dává hlavně jistotu uplatnění na trhu práce a taky to, že budu moct pracovat na zajímavé a dobře placené pozici. Jako strojařka se naučím třeba základům práce s 2D a 3D konstrukčním softwarem, jako je CAD, nebo Inventor, ale zvládnu třeba i programování CNC strojů.

    Školu bych doporučila svým přátelům především pro perspektivnost nabízených oborů, ale i pro její umístění v klidném historickém městě s množstvím kultury.


    Barbora Kárníková
    PC grafika ve strojírenství

     

    Nemůžeš se rozhodnout a chceš vědět víc?


    Přijď k nám a nech se přesvědčit


    Přijď na den otevřených dveří