Počítačová grafika ve strojírenství

Image

Ve škole ti to jde, baví tě stroje, konstruktér pro tebe není nadávka a chceš pracovat v oboru, který se neustále rozvíjí a platy rostou závratným tempem. Chceš vytvářet a modelovat, umět číst i nakreslit technický výkres a dívat se, jak se z výkresu stává součástka či výrobek? Pokud jsi se v těchto řádcích našel, tak je to obor přímo pro tebe!


Proč studovat počítačovou grafiku


 • Práce s CADem

  Naučíš se pracovat s CADem a dalším specializovaným software, jako je Inventor, což se ti bude v budoucnu určitě hodit

 • Moderní vybavení

  Žádné půl století staré přístroje. Na škole budeš pracovat s moderním vybavením a technologiemi a to stejné tě čeká na odborné praxi.

 • Učitelé-odborníci

  Tví učitelé budou odborníci, kteří často přichází přímo z praxe. Každý z nich přesně ví, o čem mluví a rád to naučí i tebe.

 • Důležité dovednosti

  Budeš umět číst a kreslit technické výkresy, modelovat součástky, nebo třeba pracovat s CNC stroji. Zkrátka se naučíš všechno, co je potřeba.

Stáhnout přihlášku
Učební plán
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
23-41-M/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Počítačová grafika ve strojírenství

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
Čtyřleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Pro školní rok 2021/2022 se konat nebudou. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

NEPOVINNÝ CIZÍ JAZYK
francouzština, němčina

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
90

Podívej se na video o oboru
 

Co díky studiu získáš

 
 • Řidičské oprávnění B (automobil)
 • Řidičské oprávnění C (nákladní auto)
  • Řidičské oprávnění T (traktor)
   

  Podívej se, jak to u nás vypadá


   

  Uplatnění


  Staneš se kvalifikovaným technickým pracovníkem, takže uplatnění najdeš téměř v celém strojírenství. Staň se třeba konstruktérem či designérem v strojírenských firmách, ale díky znalostem odborných konstrukčních programů CAD a Inventor najdeš uplatnění i mimo strojírenství – třeba v energetice, stavebnictví i reklamních agenturách! A samozřejmě budeš mít maturitu, tak proč nepokračovat na vysokou?


   

  Konstruktér ve strojírenství

  Jako konstruktér budeš navrhovat a konstruovat nové výrobky, CAD se stane tvým každodenním společníkem a uvidíš, jak ti pod rukama budou vznikat stroje a součástky.

  Designér ve strojírenství

  Designér je odborník, který určuje výslednou podobu výrobku. I v tomhle případě se neobejdeš bez CADu a budeš stát u vzniku nového produktu a všech jeho součástí.

   
  Image

  Studentem této školy jsem se prvotně stala na doporučení mého otce. Musím však přiznat, že nelituji a ráda bych ocenila přístup učitelů a mistrů, to se mi vážně líbí. Myslím, že studium dobře připraví pro pracovní život poté a jednou z velkých výhod je také získání užitečných průkazů a oprávnění.

  Nejen praxe se mi zdá na výborné úrovni, ale také získaná znalost využití programů a další jsou přínosem do budoucího života.


  Sabina Němcová
  PC grafika ve strojírenství


   
  Image

  Studium na Technické mi dává hlavně jistotu uplatnění na trhu práce a taky to, že budu moct pracovat na zajímavé a dobře placené pozici. Jako strojařka se naučím třeba základům práce s 2D a 3D konstrukčním softwarem, jako je CAD, nebo Inventor, ale zvládnu třeba i programování CNC strojů.

  Školu bych doporučila svým přátelům především pro perspektivnost nabízených oborů, ale i pro její umístění v klidném historickém městě s množstvím kultury.


  Barbora Kárníková
  PC grafika ve strojírenství

   

  Nemůžeš se rozhodnout a chceš vědět víc?


  Přijď k nám a nech se přesvědčit


  Přijď na den otevřených dveří