Opravář zemědělských strojů

Image

Baví tě technika, zajímáš se o to, jak stroje fungují, máš vztah k přírodě a chceš se naučit řídit náklaďák i traktor. Na tomhle oboru tě naučíme opravovat různé zemědělské stroje i techniku, získáš svářečské průkazy a uděláš si řidičák na osobní auto, náklaďák a traktor. Navíc tě čeká spousta praxe už od prváku, takže se s námi nudit nebudeš!


Proč studovat Opraváře zemědělských strojů


 • Široké uplatnění

  Zemědělství to není jen traktor. V dnešní době se využívá spousta moderních strojů, které vyžadují odborný servis. Hranice uplatnění ale nekončí v zemědělství, práci najdeš všude.

 • Kvalitní praxe

  Samozřejmostí je velký podíl praxe v rámci studia, takže tě vyšleme do firem a zemědělských podniků, kde se naučíš všechno, co budeš později ve své práci potřebovat.

 • Certifikace

  Nejde jen o řidičský průkaz. V rámci studia si uděláš celou řadu certifikací, které by sis jinak musel zařizovat sám a stály by tě spoustu peněz.

 • Moderní vybavení

  Ve výuce budeš pracovat s moderními stroji a vybavením, proto je o naše absolventy zájem i ze strany specializovaných servisů moderní zemědělské techniky.

Stáhnout přihlášku
Učební obor
Informace o přijímací řízení

KÓD OBORU
41-55-H/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Opravář zemědělských strojů

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední odborné vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška - výuční list

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkouška se nekoná

PROSPĚCHOVÉ STIPENDIUM
Uznává se

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
24

Podívej se na video o oboru 

Co díky studiu získáš


 
 • Přípravu pro získání řidičského oprávnění C (nákladní auto)
 • Přípravu pro získání řidičského oprávnění T (traktor)
 • Přípravu pro získání řidičského oprávnění B (automobil)
 
 • Svářečský průkaz pro obloukové svařování
 • Svářečský průkaz pro svařování elektrodou
 • Svářecí průkaz pro svařování plamenem
 

Podívej se, jak to u nás vypadá


 

Uplatnění


Uplatníš se všude tam, kde je potřeba opravit či servisovat zemědělské stroje. Budeš také vyrábět a renovovat součásti, seřizovat diagnostikovat a udržovat stroje. Uplatníš se i v příbuzných oborech, jako je strojírenství, lesnictví, dopravě či stavebnictví. Díky svářečským průkazům se můžeš stát svářečem, díky řidičákům můžeš obsluhovat zemědělské stroje. Je to zkrátka obor, s kterým se o své uplatnění bát nemusíš.


 

Opravář zemědělských strojů

Opravář zemědělských strojů se stará o to, aby zemědělská technika byla funkční a vydržela těžké podmínky provozu v náročných terénech a za každého počasí.

Opravář v lesnictví

I v lesnictví se využívá celá řada těžké techniky a strojů, které je třeba opravovat a udržovat v dobrém stavu. Tvojí prací bude udržovat je v chodu a opravovat větší i menší závady.

 
Image

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce tellus odio, dapibus id fermentum quis, suscipit id erat. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam.


Jméno Příjmení
obor

 

Nemůžeš se rozhodnout a chceš vědět víc?


Podívej se k nám a nech se přesvědčit.


Přijď na den otevřených dveří