Provozní technika

Image

Učební obor máš za sebou a přemýšlíš, co teď? Pokud jsi vyučený v jakémkoliv strojírenském oboru a chceš si dodělat maturitu, nenajdeš lepší obor. Zlepšíš své znalosti a naučíš se spoustu nových věcí ve všech hlavních oblastech strojírenství, získáš maturitu a tím i lepší uplatnění.


Proč studovat Provozní techniku


 • Lepší uplatnění

  Nejen, že získáš maturitu, ale díky studiu získáš větší přehled a rozšíříš si tak své pole působnosti. Najít dobrou pozici pak pro tebe bude hračka.

 • Vedoucí pozice

  Díky širokému přehledu a znalosti všech technologických postupů s tebou budou zaměstnavatelé počítat na vedoucí pozice s větší mírou zodpovědnosti.

 • Vysoká škola

  Po maturitě můžeš klidně pokračovat ve studiu na vysoké škole, abys sis ještě prohloubil své znalosti a zlepšil svoji pozici na trhu práce.

 • Přehled

  Budeš se orientovat ve všech technologických postupech ve strojírenství, což ti dá nadhled a výhodu oproti úzce specializovaným odborníkům.

Stáhnout přihlášku
Učební plán
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
23-43-L/51

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Provozní technika

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
Dvouleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
25

Podívej se, jak to u nás vypadá


 

Uplatnění


Můžeš se stát strojírenským technikem, a to zejména na pozicích provozního charakteru, jako je třeba strojírenský mistr. Nebo se staň technologem, mistrem či vedoucím. Hlavně si ale uděláš maturitu, která ti umožní získat lepší plat, pozici nebo pokračovat na vysokou školu strojírenského či ekonomického směru.


 

Strojírenský mistr

Jako strojírenský mistr budeš mít pod sebou konkrétní úsek ve firmě. Budeš řídit řadu lidí, kteří budou spoléhat na tvé znalosti. Budeš taky zodpovídat za správnost technologických postupů.

Technolog

Právě technolog je člověk, který určuje, jak budou vypadat technologické postupy při výrobě. Budeš rozhodovat, jak bude probíhat výroba a jaké materiály a stroje se při ní použijí.

 
Image

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce tellus odio, dapibus id fermentum quis, suscipit id erat. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam.


Jméno Příjmení
obor

 

Nemůžeš se rozhodnout a chceš vědět víc?


Podívej se k nám a nech se přesvědčit.


Přijď na den otevřených dveří